צןר קשר
שם
איזור
טלפון
נושא
 
 

 

התקנה מהירה ללא בטון.
התקנה מהירה ללא בטון.
חיתוך והתאמה.
חיתוך והתאמה.
קיבוע באמצעות ברגים
קיבוע וחיזוק לקיר קיים של פרופיל הקודקוד
התקנת הגג פנל בעובי 15 ס"מ
התקנת הגג בעובי 15 ס"מ

בניה מהירה – יתרונות. אך ורק יתרונות

מחבר המאמר -  עודד טומשבסקי

כבר שנים רבות שאנשים מאמינים כי קיימת רק שיטה אחת לבנות בית או תוספת לבית. אלא שמזה שנים רבות קיימת שיטה חדשה ואיכותית שרק מתפתחת מדי יום. באמצעותה ניתן לבנות מהר, נוח, יפה ואיכותי לסביבה. קוראים לזה בניה קלה והיא מהירה ואיכותית לכל דבר.

מתי פעם אחרונה הרמתם את מבטכם בזמן שהסתובבתם בעולם או אפילו כאן, אצלנו בתל אביב למשל. האם הבחנתם שכל בנייני המשרדים המובילים עשויים כולם מכמה עמודי מתכת ו...זכוכית? האם זה לא קצת משונה? שבניין שלם עומד רק על זכוכיות? בשנים האחרונות, תפיסת הבניה השתפרה והשתכללה, וניתן להקים מבנים מחומרים כאלו ואחרים, אשר מהווים פתרון יעיל ואיכותי לכל מצב.


במה שונה בניה זו מבניה 'רגילה'?

כאשר אנחנו מגיעים לבנות בית או כל מבנה אחר, אנחנו נדרשים ליצוק יסודות איכותיים באדמה, לערבב מלט, לחבר חשמל לכל קומות וחדרי הבית, להוסיף טייח, חלונות בעיצובים שונים לאחר הקמת הקירות, ועוד ועוד. כאשר אנחנו מקימים מבנה שעשוי בשיטת בניה מהירה, אנחנו אך ורק מבצעים עיצוב באמצעות מומחים שמכירים את החומרים של הבניה הקלה, ומחכים עד שיגיעו החלקים כבר מוכנים עם חיבור לחשמל, מרזבים, טייח, חלונות ועוד. כל מה שנותר יהיה להרכיב את הקירות, ולפעמים אפילו חדרים שלמים, אל תוך האדמה.


פחות?

ההיפך הוא נכון. התפיסה הרווחת גורסת כי מה שלוקח יותר זמן הוא יותר איכותי, אבל דווקא בבניה זה כבר מזמן לא נכון. הפנלים שעוטפים את הבית מכל הכיוונים עשויים אלומיניום ופוליסטירן, מאפשרים עמידות מרבית של הקירות, בידוד תרמי מושלם ואפילו בידוד רעשים איכותי מאוד. כך שההקמה של בית כזה אכן לוקחת זמן מה, אך רובה נעשית במפעל שבסופו של יום מביא עד אליכם את הבית, את קירות הבניה המהירה, מוכנים להרכבה.

האם האיכות הגדולה של החומרים, מורידה מהאפשרות לעצב אותם באופן אישי?

גם כאן, השיטה של מאפשרת לנו להתאים את רמת העיצוב והגימור בדיוק רב לצרכי הלקוח. חישבו על קישוטים ועיטורים לפרופילים, חישבו על הדלת שתמיד חלמתם עליה, על הפרופילים הבלגיים ועל הנישות שמתאימות בדיוק לריהוט שהזמנתם. בהקשר הזה, החופש העיצובי ורמת הדיוק של התוצאה הסופית עולים מזו שמציעה הבניה הקלאסית.

מה בנוגע למבנים ציבוריים ובניינים גדולים?

כמו שנאמר, הצורך הוא מביא ההמצאה, והביקוש לבניית מאסות גדולות של בניינים ומבנים לפני כמה עשורים גרם לפיתוח אותה שיטת בניה מהירה. לכן, כאשר אנחנו מדברים על בנייה של מבנים גדולים או כמויות גדולות של מבנים, המומחיות שלה באה לידי ביטוי בדיוק כאן. החומרים האיכותיים בשילוב עם שיטות הבניה וההרכבה הפשוטות גורמות לבנייה של כמעט כל מבנה וכל גודל להיות פשוטה וקלה מאוד באופן יחסי לשיטות בניה אחרות.

האם היא גם ידידותית לסביבה?

בהחלט כן. מכמה סיבות. ראשית, כל תהליך הבניה והיצור של המבנה מתרחש בתחומי המפעל, בשטח סטרילי המונע מפגעי רעש וזיהום סביבה המאפיינים אתרי בניה רגילים. שנית, הפוליסטרין הממלא את קירות המבנה נחשבים למבודדים ביותר ועל כן תורמים לצמצום צריכת החשמל לחיצום ולקירור המבנה, בהתאם לצורך.סיבה נוספת הקשורה לאיכות החיים דווקא, היא העובדה שבעזרת בניה מהירה תוכלו להשאר בבית בזמן השיפוץ ולא משנה באיזה שיפוץ מדובר. ככה זה כשבתוך שלושה ימים לערך, עומד מולכם המבנה שתמיד חלמתם עליו.
בהצלחה!

לקריאה נוספת:

בניה מתועשת – הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לשדרוג הבית

חדרי שמש - סגירה באיכות גבוה ובזמן קצר

בניה ירוקה נעשית בעזרת חומרים ממוחזרים וידידותיים

  כניסה
1800-2000-62 info@eliteal.co.il
משו משו - אתר אינטרנט - בניית אתרים- קידום אתרים