צןר קשר
שם
איזור
טלפון
נושא
 
 

 

מבט חיצוני על תוספת חדר
מבט חיצוני על תוספת חדר
תוספת חדר
תוספת חדר
בניה קלה - מבנה קל עילית אלומיניום מבט פנימי
בניה קלה -  מבנה קל עילית אלומיניום מבט פנימי
בניה קלה - מבט פנימי
בניה קלה - מבט פנימי

בניה קלה – מגוון רב של יתרונות

מחבר המאמר -  עודד טומשבסקי

המילה בניה, גורמת לנו תמיד לחשוב פעמיים אם כדאי או לא כדאי להתחיל לבנות ולשפץ את ביתנו. בחברת עלית אלומיניום, תוכלו למצוא את שיטת בניה קלה, שמאפשרת עבודה איכותית, נוחה, בטוחה ומהירה, אשר תתבצע במקצועיות ותמנע לחצים מיותרים.

להתחיל לבנות או לשפץ את ביתכם הפרטי, יכול לעיתים להיות כאב ראש אחד גדול. לעיתים המחשבה עליו יכולה להיות כל כך מלחיצה, עד שאנחנו מחליטים לוותר על הרעיון מלכתחילה, נשארים באותו בית רגיל ומתפשרים על בית משופץ ואיכות חיים אחרת. מצד שני, ישנן שיטות בניה שונות שיקלו על התהליך ויגרמו לו להיות אפילו מהנה.


מה זה בניה קלה?

כשאנחנו מדברים על בניה קלה, אנחנו לאו דווקא מדברים על משקל. בניה זו מדברת על הקלות והנוחות שבה ניתן להקים חדרים, בתים או אפילו בניינים. הקבלנים השונים משתמשים בחומרים איכותיים וחזקים ביותר, אשר גורמים לבניה להיות מהירה ונוחה ביותר לפועלים עצמם וכן גם לדיירי הבית.

כך למשל, במידה ונשארים בבית בזמן השיפוץ, בניה כזו מאפשרת לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה הרבה יותר בזמן השיפוץ, מרעישה הרבה פחות ונעימה לכל הסובבים את הבית. בנוסף, גם השהות בתוך הבית הופכת להיות מלחיצה פחות ופרקטית בשל המחשבה המקדימה לשיפוץ כל חדר וקיר בבית.


האם היא מזהמת יותר מבניה קלאסית?

להיפך. היא נחשבת לבניה ירוקה ביותר, ודווקא אנשים המעדיפים לשמור על הסביבה בוחרים בשיטה הזו בכדי לשמור על סביבת מגוריהם והעולם בכלל. כמויות רבות של פסולת בדמות של בטון וחומרים אחרים שמצטברת בתוך בניה קלאסית, אינה קיימת בכלל בתוך בשיטת עבודה זו, ולכן אינה גורמת לזיהום סביבתי ופסולת מיותרת.

מעבר לכך, המרכיב העיקרי ממנו עשויים הקירות הוא פוליסטרין - חומר מבודד איכותי ביותר, המספק בידוד יוצא דופן והגנה מפני הקור בחורף או החום של הקיץ. בידוד כזה חוסף חשמל רב ועוזר לשמור על איכות הסביבה.


האם היא עולה פחות מבניה קלאסית?

כן, ולא. מצד אחד, החומרים שלה הם איכותיים הרבה יותר מהבטון או עמודי הברזל הרגילים המוצבים בתוך בתים סטנדרטיים, לכן הם גם עמידים יותר, חזקים יותר ויחד עם זאת גם יקרים יותר. בעניין הזה אין התחכמויות – אם רוצים משהו איכותי הוא לעיתים עולה יותר אבל שווה כל אגורה.

מצד שני, העלויות של כוח אדם ומכשור, סביב בניה זו עולים הרבה פחות. בשיטה זו צריך הרבה פחות אנשי צוות שיעזרו בבניית הבית, צריך מכשירים זולים ונוחים לעבודה איתם, ובנוסף גם העבודה עצמה מתפרסת לאורך זמן קצר הרבה יותר מבניה קלאסית. לכן, היא אמנם יקרה יותר מבחינת חומרים שונים, וזולה יותר מבחינת העסקת העובדים ומשך זמן העבודה.בסופו של דבר המחירים זהים למדי. אך בעוד בבניה קלאסית רוב המחיר מופנה לבעלי מקצוע וקבלנים, בבניה קלה החלקים היקרים ביותר הם החומרים האיכותיים – האלומיניום והפוליסטרין.

האם ישנם עוד יתרונות אחרים על פני בניה קלאסית?

יש, ובהחלט יש. אחד מהיתרונות הבולטים והמיוחדים שלבניה הקלאסית אין על בניה קלה, היא האפשרות להעביר את הלוחות ממקום למקום. במידה והחלטתם לבנות קיר חדש בתוך הבית, ולאחר זמן מה גיליתם שהוא לא מספיק מתאים שם והייתם מעדיפים שיהיה כמה סנטימטרים לכיוון אחר, בבניה הקלאסית תוכלו רק לחלום על הזזה מהירה שלו, ובשביל זה תצטרכו לשבור את הקיר ולבנותו מחדש.

בשיטת בניה קלה, תוכלו לקרוא לקבלן שביצע את העבודה, לבקש ממנו שיפרק את הלוחות, ויתקין אותם מחדש במקום אחר בבית או הגינה ביתר קלות. בנוסף, הקווים נקיים מאוד, העבודה פשוטה מאוד, הרעש נמוך וההנאה מקסימלית.

לקריאה נוספת:

בניה מתקדמת: על טכנולוגיה, בניה ואיכות הסביבה

תוספות בניה בדרך הקלה - עילית אלומיניום

גגות נפתחים מיוצרים מפנלים מבודדים ובחיפויים שונים

  כניסה
1800-2000-62 info@eliteal.co.il
משו משו - אתר אינטרנט - בניית אתרים- קידום אתרים