בניית פרגולה מאלומיניום – מכל הסיבות בעולם

יותר ויותר ישראלים מבקשים ליהנות מיתרונותיה הרבים של פרגולה מאלומיניום: גם במידת העמידות שלה בפני נזקי מזג אוויר ובלאי לאורך שנים, וגם בשל גמישותה העיצובית והמראה היוקרתי שנשאר איתנו לכל החיים. התוצאה – פרגולות אלומיניום הם בחירה ראשונה של אדריכלים ולקוחות פרטיים.

רגע לפני שמתחילים

פרגולה היא בעצם מבנה אדריכלי נוסף שיכול להתחבר אל הבית או לעמוד באופן עצמאי. השימושים העיקריים של פרגולה הם כמובן הצללה ויצירת שטח מקורה נוסף לשימושים שונים כמו פינת עבודה קטנה, פינת קפה או פינת אירוח יוקרתית שיכולה לשמש את יושבי הבית ואורחיו.

בניית פרגולה להצללה

מעבר לפן העיצובי של פרגולה לבית, ישנו גם צד פרקטי אותו חייבים לקחת בחשבון. בניית פרגולה מגינה על יושבי הבית בפני שינויי מזג האוויר – בקיץ במפני השמש ובחורף בפני הגשם. לכן הפרגולה צריכה להיות חזקה, עמידה ואטומה במידה רבה. פרגולה מאלומיניום מאפשרת זאת ועוד.

פרגולות הצללה מאלומיניום הן מענה נפלא לסיכוך והצללה. הן מזמינות את הגינה אל תוך הבית ומהוות פתרון מצוין לקירוי הכניסה לבית, או כיחידה עצמאית בגינה. המרפסת המקורה בפרגולה, היא אותה פינה קסומה בבית המשווה לו את האופי השונה והייחודי.

עץ מול אלומיניום

לאחר שנים רבות בהן שלט העץ לצורך הקמת פרגולה, המגמה כיום נוהרת לכיוון האלומיניום. למה? ובכן… אורח חייו של העץ מושפע בקלות משינויי מזג האוויר וטמפרטורות. העץ עצמו, למרות העובדה שהוא מכוסה בלכה וצבוע בחומרים משמרים, חשוף בסופו של דבר לגשמים וחדיר למים. לאחר זמן מה העץ עשוי להתנפח ולבסוף לקבל מעין "בטן" קלה שתשפיע על יציבותו ועל מראהו.

בניית פרגולה מאלומיניום במראה עץ

בעונת הקיץ חרקים ומיני מזיקים עשויים להפוך את קורות העץ לביתם ולכרסם בהן. כך, בסופו של דבר, העץ יירקב ויזדקק במשך השנים לטיפול שוטף, או לחילופין: להריסה ובניה מחדש.

בניגוד לעץ אלומיניום אינו חדיר למים ועמיד בפני סופות, גשמים, חום וקור. האלומיניום הינו אחד מחומרי הגלם החזקים ביותר ושימושיו באים לידי ביטוי גם בבניה קלה או בבניה מהירה. למרות חוזקו הרב האלומיניום הוא חומר נוח לעבודה ומכאן ניתן לשלב על המבנה אלמנטים נוספים כמו גופי תאורה, גופי חימום או אוורור ושלל קישוטים וליצור מראה דקורטיבי. השימוש של טקסטורות מעץ על האלומיניום נפוץ במיוחד וניתן להזמנה.

בניית פרגולה דמויית עץ

עלויות ותמחור

איך נקבעת מחירה של פרגולה? על פי מספר קריטריונים: גודל, אופן החיבור למבנה ורמת הגימור של הפרגולה. בבניית התקציב יש לקחת בחשבון את כמות החומר. חישוב זה יעשה לרוב לפי מטרים (אורך, גובה ורוחב). אולם המחיר הסופי יקבע בשטח כאשר אופי העבודה נלקח בחשבון למשל בית בקומת קרקע כאשר שטח ההתקנה נקי וישר ללא הכנות מקדימות יוריד את המחיר משמעותית לעומת פרגולה המותקנת בקומה גבוהה כאשר יש צורך להעזר במנוף ושטח העבודה מצומצם ולא נגיש כמו כן פרגולה במידות קטנות תעלה מעט יותר מפרגולה גדולה

הצמדת קורות דמויות עץ של פרגולת אלומיניום

נתון נוסף שמשפיע על המחיר הוא מיקומה של הפרגולה: האם מדובר במבנה עצמאי או בפרגולה המחוברת לקירות הבית. לעיתים נתון זה יכול להשפיע לטובה על המחיר, כלומר בעת הקמת הפרגולה מקובעת לקיר המבנה אנו יכולים לחסוך את עלותו של צד אחד ולהוזיל עלויות. הנקודה השלישית והחשובה לא פחות היא העיצוב עצמו: גימורים מיוחדים, קשתות, נקודות תאורה,. כל אלה משפיעים על מחירה של הפרגולה, אך גם מאפשרים ללקוח לבחור מבין מגוון רחב של דגמים ועיצובים שונים. נסכם ונאמר כי מחיר פרגולת אלומיום תחרותי ולעיתים טוב יותר ממחירי פרגולות מעץ.

אחריות לשנים

עילית האלומיניום הינה חברת בת של ELITE ALUMINIUM CORP האמריקאית. החברה נוסדה בשנת 1981 והמפעל בארץ הוקם בשנת 1995. כל מוצרי החברה ובכללם פרגולות מאלומיניום מגיעים ללקוח עם אחריות של 10 שנים, עילית אלומיניום מובילה כיום את תחום הבניה הקלה בישראל עם מגוון רחב של תוספות בניה מאלומיניום, החל מתוספת חדרים וכלה בסגירת מרפסות שמש ובניית פרגולה לכל דורש…