פנל מבודד באיכות גבוהה. פתרון בניה מהיר ואיכותי. קל ופשוט

אם אי פעם התעניינתם בבניה קלה, בוודאי שמעתם על פנל מבודד בעל מסגרת אלומיניום, הממולא חומר מבודד בשם פוליסטרין ומציע עמידות ובידוד ברמה הגבוהה ביותר שיש. פנל שכזה נחשב כיום למוצר היסטרי גם בשל היותו ידידותי לסביבה, מבודד היטב וגם בשל כמה יתרונות נוספים שנסבירם במאמר הבא.

בשנים האחרונות מבנים המורכבים מפנל מאלומיניום מבודד, צצים כפטריות אחרי הגשם. היכולת לבנות חדרים, מבנים, פרגולות וחיפויים ברמת דיוק גבוהה כל כך, עם פנלים בחומרי גלם איכותיים מבודדים כמו אלומיניום ופוליסטרין, הפכו את הבניה הקלה, כמו גם את הפנלים, למוצרים מבוקשים מאוד בשוק הנדל"ן.

פנלים מבודדים

במאמר הבא נדבר על פנל מבודד מאלומיניום, על התכונות שלו, נציג מה אפשר לבנות בעזרתו ונסקור איזה פנל מבודד עילית אלומיניום מייצרת.

רמות הגימור השונות של מבנה קל

מבנים מתועשים ניתן למצוא בתחומי מסחר וחקלאות, במבנים הנועדו לאחסון ציוד או בעלי חיים, אך גם במבנים המיועדים לבני אדם. ההבדל בין השניים גדול והוא נעוץ ברמת הגימור של המבנה. בעוד מבנים לציוד ובעלי חיים לא מבודדים (או עם רמת בידוד מינימאלית) ומיוצרים מפנלים פח ברזל, מבנים מתועשים לבני אדם מבודדים בידוד מושלם ורמת הגימור שלהם איכותית ביותר. כאן נכנסים לתמונה אותם פנלים הממולאים בחומר בשם פוליסטרין, מבודדים ומסגרות פרופילים טרמיים המציעים רמת בידוד מראה וגימור גבוהים ביותר.

פנל מבודד מבט מהחזית

מבנה מתועש, פנל מבודד עם פוליסטירן ואלומיניום.

פוליסטירן הינו חומר תרמופלסטי הכולא בתוכו אויר רב ומכאן רמת הבידוד הגבוה.
לדוגמא: פנל אלומיניום מבודד בעובי 7.5 ס"מ שווה ערך מבחינת הבידוד הטרמי שלו לבלוק איטונג בעובי 50 ס"מ. עמידות פנל כזה בפני מים מוחלטת והוא שומר על טמפרטורה קבועה. בשיטת בניה קלה מאלומיניום מדובר בפתרון מושלם של חומרים מבודדים המסוגלים לעמוד בפני שינויים קיצוניים במזג אוויר. לפי התקנות המחמירות והדרישות של ת"י 921 החומר אינו רעיל בזמן שריפה וידידותי למשמש בו.

פנל מבודד מראה נוסף מהצד

תכונות טכניות של פנל מאלומיניום

פנל מורכב מליבת פוליסטירן עמיד F20, הנושא תקן ישראלי לנושא זה. ליבת הפוליסטירן מגיעה לרוב בעובי שנע בין 7.5 ס"מ לקירות, ועד ל- 15 ס"מ למפתחי גג רחבים במיוחד. את הפוליסטירן מכסים לוחות אלומיניום בעובי של 0.67 מ"מ משני צידיו ומביא את הפנל של 7.5 ס"מ לחוזק מכני של 180 ק"ג למטר מרובע בהעמסה בין תמוכות במפתח של 2350 מ"מ או לחוזק זהה במפתח של 3670 מ"מ לעובי פנל של 150 מ"מ בכפיפה של L200.

רק לשם השוואה – פנל בעובי 75 מ"מ, מבודדים, שווים במידת הבידוד הטרמי שלהם לבלוק 50 ס"מ של איטונג, או לחילופין – 150 ס"מ של בלוק רגיל. כלומר לא פחות ממטר וחצי של קיר בטון!!

בניה מפנל מבודד

עילית אלומיניום מייצרת פנל מבודד מאלומיניום עבור בניה קלה. עם בניה מפנל מבודד של עילית בונים חדרים, סוגרים מרפסות ומסעדות, בונים חניות לרכבים, חדרי שמש וחדרים על הגג. הבניה נעשית מהר מאוד יחסית לבניה רגילה עם בלוקים. רוב הבניה נעשית במפעל שמייצר פנלים מבודדים, לפי תכנון מראש של אדריכל. החלקים מורכבים אצל הלקוח הסופי. הבניה נקיה יחסית ואין צורך לעבור דירה לצורך השיפוץ. פנלי האלומיניום מאפשרים חופש עיצובי לכל סוג של בניה.

שימושים לגגות מבנים – גג פנל מבודד – גג קל

בזכות כל יתרונותיהם של הפנלים הם נבחרים ע"י רבים בתעשיה כטובים ביותר לשימוש בגגות. גג פנל מבודד, גג קל, עשוי מפנלים בחיפוי אלומיניום, מבודדים, של 5 ס"מ עובי, 7.5, 10 ו-15 סנטימטרים – בהתאם כמובן למבנה עצמו. הגג מבודד ואטום לחלוטין מפני מים והתקנתו לרוב נעשית ביום עבודה אחד. גג קל שכזה לא זקוקים לתחזוקה מיוחדת ועמידים בפני עומס. למרות היותו גג קל, גג שכזה יכול לכלול את הרכבתם של גופי תאורה שונים, להכיל דוד שמש, קולטים סולארים ולספק את התמיכה הטובה ביותר לסגירת מרפסות או לבניית פרגולה מבודדת.

הנה העסקה

התקנת מערכת עילית לגגות, יעלה את ערך הבית שלכם וגם את סגנון החיים שלכם. תארו לכם ישיבה נינוחה מחוץ לבית מבלי לדאוג להפרעה או נזק מהגשם או מהשמש. מערכות הגג של עילית מתאימות לבתים של היום והן יכולות להתאים את עצמן לגג הקיים.

בניה קלה על הגג

בניה קלה על הגג, עם פנל מבודד של עילית אלומיניום, יכולה להוסיף חדר, דירה של שני חדרים ויותר. תהליך הבניה מהיר ולוקח כ- 2 ימי עבודה. הפנל המרכיב את הבניה, הוא פנל מבודד הן מבחינת טמפרטורות והן מבחינת אקוסטית. אין לחשוש לא מהתהליך ולא מהמוצר המוגמר. הכל יעמוד על הגג בצורה מושלמת. חדר יכול לשמש את הילד שחוזר אחרי צבא ורוצה ללמוד. 2 חדרים כבר יכולים לשמש זוג צעיר בתחילת דרכו. בנוסף אפשר להשתמש בחדר או בחדרים על הגג להשכרה ולקבלת הכנסה פסיבית.

תוספות בניה קלה

תוספת בניה קלה לבתים צמודי חצר נעשית בדרך כלל עם פנל מבודד מאלומיניום. פנלי האלומיניום מותאמים לתכנון האדריכלי והם מיוצרים במיוחד כתוספת לבניה הקיימת. לדירות צמודות חצר ניתן להוסיף חדר או אפילו 2 חדרים. ניתן גם להוסיף תוספת לדירה באמצעות סגירת מרפסת. סגירת מרפסת יכולה להתבסס על מעקה שנמצא כבר במרפסת. גם כאן השיטה היא לבנות הכל מפנלים מבודדים שתוכננו ויוצרו במיוחד עבור הלקוח. כמובן שבניה כזאת היא בניה קלה והיא לא מעמיסה את המרפסת עליה בונים.

פתרונות עיצוב מתקדמים

באמצעות טכנולוגיה מתקדמת יש באפשרותינו להרכיב פנלים מאלומיניום, הצבועים בצבע אבקתי בעובי 60 מיקרון במבחר גדול של צבעים וגוונים. יתרה מכך, ניתן להזמין פנלים אשר חלקם החיצוני עשוי אלומיניום וחלקם הפנימי עשוי לוחות עץ – לקבלת מראה כפרי, חמים וביתי.

פנל מבודד

האפשרות לשחק עם רמת הגימור ולהקנות לתוספות השונות בבית מראה אחר, מציבות את המבנה המתועש כבחירה מספר אחד לאדריכלים וללקוחות פרטיים המעוניינים בסגירת חדרים או תוספת מבנה על הגג או בכל מקום אחר בבית.

ייצור פנל אלומיניום מבודד

חברת עילית אלומיניום היא יצרנית מובילה בעולם עם ייצור פנלי אלומיניום מבודדים המהווים חלק ממערכות מודולאריות. עילית נותנת מענה מקיף לכל נושא הקשור למבנים מתועשים. החל מתכנון המוצר, גג קל, תוספת חדר, סגירת מסעדות, סגירת מרפסת, פרגולות הצללה, חניות לרכב ועד ליצור הסופי של המוצר.

הפנלים של עילית אלומיניום מיוצרים על ידי בעלי מקצוע מיומנים, עם בקרת איכות, תוך שימוש בחומרים הטובים ביותר ובציוד המתקדם ביותר. כל זה כדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות עבודה בתעשייה. הפנלים שלנו באים עם אחריות מלאה של 10 שנה.

זה לא הכל…

כל הפנלים שלנו מיוצרים בסטנדרטים הקפדניים ביותר בתעשייה ולפי האורך המדויק הנדרש, תוך חיסכון בזמן יקר בעבודה באתר. הפנלים מתוכננים ומיוצרים מראש כך שבאתר ניתן יהיה לחבר אותם ביחד במהירות. עלית מציעה שלוש פטנטים לנעילת מערכות פנלים. מערכות עם נעילה של הפנלים, מספקות מרכיב מבני חזק ללוחות ומונעות דליפה.

המפתח לביצועים אופטימליים של פנלים נמצאת בהרכבה שלהם בשטח. מערכת נעילת הפנלים של עילית אלומיניום, מאחדת את הפנלים בחטף, תוך הבטחת תאימות מלאה ביניהם. המערכת הנעולה יוצרת מבנה חזק של מערכת פנלים המסוגלת לעמוד בעומסים של רוח, גשם ושלג.

איך באמת אפשר להשתמש בזה?

עם יכולת בידוד גבוהה, התנגדות מצוינת למים, משקל נמוך ותכונות של מבנה, בניה מפנל מבודד עם נעילה, היא המערכת למבנה מתועש עבורכם.