פרגולה מאלומיניום – עמידות גבוה, עיצוב מגוון, בניה מהירה

פרגולה מאלומיניום היא פתרון הצללה לבית ולגינה

פרגולה כזו היא כיום הבחירה מספר אחת עבור אנשים המעוניינים בפתרונות הצללה לבית ולגינה. הסיבות לכך רבות, אך המסקנה היא אחת: היא מציגה יתרונות רבים על פני פתרונות הצללה אחרים. לקרוא ולהפנים.

פעם פרגולה הייתה שם נרדף לקונסטרוקציית עץ מוגבהת שהוסיפה חן ומימד פרקטי לגינה. מאז עברו כמה שנים והאלומיניום נכנס לתמונה. לא שלא הכרנו את החומר הזה לפני כן. האלומיניום משמש את המין האנושי בהצלחה רבה כבר כמה עשרות שנים, אלא שבניגוד לשנים קודמות, בהן סבל מתדמית רעועה כחומר עדין ולא אסטתי, השנים האחרונות רק הלכו והיטיבו עימו.

פרגולה לבנה צמודה לבית

כיום, אחרי שדרוג רציני, האלומיניום נחשב לפתרון מהשורה הראשונה לבניה ולהצללה לבית ולגינה ובתוך כך, פרגולות אלומיניום תופסות אף הן את המעמד המכובד כ"פרגולות של שנות האלפיים".

מה סוד הפרגולה שעשויה מאלומיניום? מדוע היא נחשקת כל כך? ואיך היא עומדת מול כל פתרונות הצללה מתחרים – עץ ובטון? הנה כמה דוגמאות לכך…

אלומיניום לעומת פרגולה מעץ

הפרגולה מעץ כאמור שלטה בשוק במשך שנים רבות, אך הצורך למצוא לה אלטרנטיבה הטרידה את מנוחתם של רבים. חסרונותיו של העץ לאורך זמן היו ברורים: שחיקת החומר, איבוד הברק, אטימותו הנמוכה, רגישותו לפגעי מזג אוויר (ביקוע בקיץ והתנפחות בחורף), רגישותו למזיקים ועוד ועוד. כל אלה העיבו על המראה על המראה הקלאסי שהוא משווה לגינה. לקוחות רבים אשר להם פרגולת עץ בגינה, גילו כי לאורך שנים רבות, מדובר בהוצאה לא פשוטה בכלל – על תחזוק ובמקרים רבים גם על החלפה.

פרגולה לבנה צמודה לבית

הפרגולה מציעה חלופה הולמת למדי. מצד אחד – יתרונות עמידות רבים. היא עמידה בפני מזג אוויר – היא אינה מאבדת מהברק ואינה נשחקת בשמש, אינה מתנפחת או מחלידה בגשם ובאופן כללי – מזג אוויר אינו דבר שמשפיע על המראה הכללי שלה. יתרה מכך, מזיקים אינם יכולים (או מעוניינים) להכנס אליה ויכולת העמידות והקשיחות של האלומיניום לאורך זמן רב, מתגלות כיתרון עצום נוסף.

פרגולה צמודה לבית דמוית עץ

אם לא די בכך – הנה עוד שני יתרונות משמעותיים נוספים: 1. היא נחשבת ידידותית מאוד לסביבה היות ואין צורך לקצור יערות אלומיניום בכדי לייצר כמויות גדולות של החומר הזה. 2. טכנולוגיות חדשות ומתקדמות מאפשרות כיום לייצר פרגולה הנראית בדיוק כמו פרגולה מעץ. ממש כך. רק מבט מקרוב ומישוש עם היד יסגירו את העובדה שמדובר בפרגולה מאלומיניום.

אלומיניום לעומת פרגולה מבטון

פרגולה מבטון היא בעצם חלק בלתי נפרד מהבית ולרוב היא מופיעה כחלק מהתכנון המקורי של הגינה או המרפסת הביתית. הרעיון ביצירת פרגולה מבטון הוא לאפשר הצללה ומיגון לימים חמים (או קרים) ולהציע חומר קשוח, העמיד בפני כל דבר כמעט.

קצה של פרגולת אלומיניום לבנה

האמנם? מה בנוגע לכיפופים, סיבובים, הגבהות, הנמכות… מבולבלים? הנה מגיע ההסבר: תוסיפו לזה את העובדה שאלומיניום מציעה מראה נקי ומתקדם, המשתלב ומותאם בצורה נהדרת עם כל סגנון עיצובי ותקבלו את הבשורה החמה והמשתלמת ביותר בתחום ההצללה.

בהצלחה!