תוספות בניה קלה באיכות גבוהה להרחבת הבית

כולנו חולמים על התרחבות, על הגדלת המשפחה והגדלת הבית, עד כי תוספות בבית הפכו לשגרה של ממש בבתים פרטיים, דירות ובתי עסק. עילית אלומיניום מציעה את הדרך הקלה, היעילה והמשתלמת ביותר ליצור היא באמצעות תוספות בניה קלה.

"אז כמה יעלה לי חדר נוסף בבית…?" "אשתי רוצה לסגור מרפסת…" "אני צריך לבנות מחסן גדול בחצר…" "תוספת בניה של מרפסת לעסק זו הוצאה מוכרת?"

חדר סגור בגינה

אנחנו הישראלים חולמים בגדול. מתכננים תוכניות על הרחבות, סגירות, חיפויים, איגופים והסתעפויות. ומה יוצא מזה בדרך כלל? לעיתים התוכנית נשארת בגדר חלום, לעיתים היא יוצאת לפועל וגובה מאיתנו מחיר כבד, לעיתים היא מסתכמת במפח נפש ולעיתים היא אף מוכתרת כצעד חכם ומוצלח, בעיקר אם מדובר בתוספות שנבנו בשיטת בניה קלה.

תוספות בניה קלה – יתרונות

אנחנו הישראלים אוהבים ומעריכים איכות וגם לא מוכנים לצאת פראיירים. בדיוק בגלל זה, אנו רואים מגמה ברורה של השנים האחרונות בה שיטת הבניה הקלאסית הולכת ודועכת, כשמולה עולה וזורחת שיטת הבניה הקלה. בניה קלה היא שיטה חדשה-ישנה העושה שימוש בפאנלים מוכנים העשויים חומרים שונים כגון ברזל, עץ ואלומיניום. כיום, השיטה המקובלת ביותר המיועדות למגורי אדם (לעומת תוספות לאחסון סחורות או בעלי חיים) היא באמצעות פאנלים בחיפוי אלומיניום הממולא חומר טרמי מבודד בשם פוליסטרין. שיטה זו נקראת גם בניה מפנל מבודד.

תוספות בניה בכניסה לבנין

בניה מפנל מבודד מציגה יתרונות רבים על פני שיטת הבניה הקלאסית, הכוללות בין היתר עלויות נמוכות בהרבה, מהירות תכנון וביצוע גבוהים (רק 24 שעות הקמה באתר הבניה!!!), בניה ירוקה, אקולוגית וידידותית לסביבה (בשל הבידוד האיכותי המאפשר חסכון באנרגיה גם בקיץ וגם בחורף) וגם אחריות רבת שנים על העבודה והחומרים.

מסיבות אלו ואחרות ישראלים רבים רואים בבניה קלה, בניה מפנל מבודד, את השיטה הרלוונטית ביותר כיום לכל סוגי התוספות לבית, למשרד ולתעשייה.

פנל מבודד אלומיניום

פנל מבודד הינו רכיב אלומיניום, שעוצב כך שיתאים הן לשימוש פנימי והן לחיצוני. הפנל הינו בעל ליבת פוליסטירן, המהווה 90% ממנו. ליבת הפוליסטירן מצופה בשני לוחות אלומיניום. באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, מייצרים אותו מחומר העומד בעומסים גבוהים, אינו מחליד, ואף נחשב ליותר אסתטי. יש לציין, כי הבחירה באלומיניום איננה שרירותית. זהו חומר גלם הנחשב לאיכותי במיוחד. הוא חזק, קל וזמין במחיר סביר. החוזק שלו בא לידי ביטוי במתיחה וגם בלחיצה.

האלומיניום מודבק לליבה במהלך תהליך הייצור, ולאחר מכן אי אפשר להפריד את השכבות השונות של החומר. החומר המתקבל בסופו של דבר, הוא גם קל משקל (מכאן השם 'בניה קלה') וגם יציב. בהשוואה למשטחים אחרים, העשויים מתכת ופלסטיק, פנל מבודד אלומיניום מאפשר בניית מבנים קלים במשקל, אך עמידים. הוא גם קל הרבה יותר לעיצוב וליטוש. אם רוצים לחתוך חורים לשקעים בקיר למשל, בפנל אלומיניום זה מאוד פשוט – לעומת לנסות לחתוך צורות נקיות במתכת אמיתית.

חומר הליבה, פוליסטרין ,F20  נחשב לחומר מבודד ברמה גבוהה ביותר. בלשון העם הוא נקרא קלקר מוקצף. זהו חומר תרמופלסטי אשר עמיד לחלוטין בפני מים, ושומר על טמפרטורה קבועה. כיוון שהוא מאפשר בידוד מקסימלי בעונות השנה השונות, הוא מביא לחסכון משמעותי בחשמל.

בניה באמצעות פנל מבודד אלומיניום, למעשה הביאה עמה בשורה חדשה. אם התרגלתם לראות אתר בניה קטן בכל פעם שמישהו רצה תוספת בנייה כלשהי, הכולל קבלן, פועלים ואנשי מקצוע שונים, מציאות זו השתנתה. כיום ניתן לחסוך את כל המפגע הסביבתי הזה, שכולל גם תשלום שהולך ברובו לאנשי המקצוע ורק מעט הולך לחומרי הגלם הפשוטים – חול ומלט. בבניה קלה זה אחרת לגמרי: העבודה עמו מבוצעת במפעל ולא בשטח, כך שהלכלוך והזיהום האופייניים כל כך לאתרי בניה, נחסכים.

התהליך הכרוך בכל תוספת בניה קלה

באמצעות תוספת בניה קלה ניתן להרים, להקים, לסגור ולפתוח כל סוג מבנה או חדר – חיצוני או פנימי. כך לדוגמה ניתן להוסיף חדר על הגג, להוסיף חדר הצמוד לקיר הבית, לסגור מרפסת, לסגור חדר שמש, להוסיף פרגולה מאלומיניום ועוד ועוד.כל אלה, ניתנים באמצעות תהליך עבודה פשוט ביותר.

מתחילים מקבלת אישורי מנהל. גם כאן תוספות בניה קלה מהוות יתרון מאחר והיא דורשת אישור לבניה מצומצמת – אישור מהיר ומזורז יותר מהאישור הניתן לבניה הקלאסית. משם ניגשים לתכנון מידות החדר, קווי המתאר שלו (מיקומי דלתות וחלונות) ובחירת רמת הגימור שלו. במקרים רבים, היועצים של עילית אלומיניום יוכלו ליעץ ולספק את הפתרון הטוב ביותר עבורכם. במקרים מורכבים יותר,כגון בניית חדר על הגג, דרושה התערבות של אדריכל.

תוספת בניה בגינה

משם התהליך עובר להילוך גבוה. באפשרותנו להרכיב תוספות בניה קלה תוך כשבועיים מרגע ההזמנה ולשנע אותו לאתר בתיאום עם הלקוח. באתר עצמו, אנו מתחייבים להתקין את התוספת תוך 48 שעות לכל היותר (למעט עבודות מורכבות מאוד) ולהעמידה לרשות הלקוח במצב מוכן. מה שנקרא – סע לשלום המפתחות לדלת כבר בפנים. במקרה ויש צורך בהתקנת קווי חשמל, אינסטלציה וגז, אנו ממליצים ליצור קשר ישירות עם בעלי עסק מורשים לשם כך.

תוספת בניה של חדר במרפסת

בכל הקשור לתוספות בניה קלה, יש לכם גב ויש על מי לסמוך

מתוך מחויבות לאיכות מוצריה, הקימה חברת עילית אלומיניום מחלקה מיוחדת לאבטחת איכות המוצרים, העבודה ותהליכי היצור. מערכות הפיקוח והבקרה מבוססות על תקנים אמריקאים וישראלים המיועדים לבניה פרטית ולתעשיה. תקנים אלו עוסקים בנושאי חומרי גלם, שרטוטים, מידות, תהליכי טיפול טרמי ועוד. בשל מאמצים אלו הוסמכו מוצרי החברה בתקנים בינלאומיים מחמירים והם מורשים להיות מסומנים בתקן בקרת איכות הישראלי והבינלאומי ISO9001 ו – IQNet.

לפיכך, אנו עומדים מאחורי המוצרים שלנו ומספקים 10 שנות אחריות על החומרים. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ועניין וכמובן – הינכם מוזמנים לפגישת יעוץ חינם.