בניה קלה

אז מהי בעצם בניה קלה?

בעבר, ידעת שאם אתה מעוניין להקים מבנה מסוים, קיים צורך בתהליך בניה שלם הכולל רעש ולכלוך עם אתר בניה כלומר: דחפורים, משאיות בטון, חול ועוד.. היום יותר ויותר אנשים מבינים שיש פתרונות נוספים ואין בהכרח צורך בכל זה. אפשר גם לבנות בשקט ובצורה נקייה.

בניה כזאת מאפשרת באמצעות חומרים קלים יחסית (בניגוד לבלוקים או בטון) לבנות בקלות וביעילות חדרים שלמים ולאפשר פתרונות בניה למרבית הצרכים הקיימים.

היתרונות של בניה קלה

בניה קלה קיימת למעלה משלושים שנה אך רק בעשור האחרון גבר השימוש בשיטה זו, מתוך הבנה שבהרבה מקרים זאת השיטה האידיאלית. לבניה הזאת המון יתרונות:
 • עלות – בעקבות העובדה שאין צורך בכמות עובדים מסיבית ובאתר בניה שלם, העלות של הבניה זולה בצורה משמעותית.
 • מהירות – בניה זו מאפשרת לבנות במהירות רבה וחוסכת המון זמן עבודה.
 • יעילות – מכיוון שהבניה שקטה ומהירה, ניתן בזמן הבניה להתגורר עדיין במבנה ואין צורך לעבור לרגל שיפוצים.
 • ניקיון – הבניה נעשית בסביבה נקיה מאוד באופן יחסי לאתר בניה רגיל ונחשבת גם לבניה ירוקה שלא מזהמת את הסביבה.
 • בידוד – בניה שנחשבת לבעלת כושר בידוד גבוהה ביותר, שומרת על הטמפרטורה הקיימת ומונעת מרעש ורטיבות לחדור פנימה.
באמצעות הבניה הזאת ניתן לבנות בקלות רבה סגירת חורף למסעדה בלי לפגוע בהתנהלות המסעדה במהלך הבניה. כמו כן ניתן לבנות מרפסת, גגות, חניה לרכב ועד לבניית חדרים שלמים.

בניה קלה
מהי בניה קלה?

בעבר, ידעתם שאם אתם מעוניינים להקים מבנה מסוים, קיים צורך בתהליך בניה שלם הכולל רעש ולכלוך. שימוש בכלים גדולים כמו: דחפורים, משאיות בטון, חול ועוד. היום, יותר ויותר אנשים מבינים שיש פתרונות נוספים ואין בהכרח צורך בכל זה. הבניה הקלה נותנת את האפשרות לבנות בשקט ובצורה נקייה מבלי להתפשר על איכות התוצאה.

בניה כזאת מאפשרת באמצעות חומרים קלים יחסית (בניגוד לבלוקים או בטון) לבנות בקלות

וביעילות תוספות בנייה וחדרים ולאפשר פתרונות בניה למרבית הצרכים הקיימים. 

עליית גג בניה קלה

הרבה בעלי בתים פרטיים משקיעים בכל חלקי הבית אך מזניחים את עליית הגג. ברוב המקרים ההזנחה אינה נובעת מחוסר רצון להשקיע, אלא פשוט מפני שאותם בעלי בתים לא מודעים לפוטנציאל העצום שיש לאותו חלל שנמצא בקצה הבית. עם עיצוב וביצוע נכון, יכולה עליית הגג שלכם להפוך למקום מזמין, מקום שניתן לעבוד בו בשקט, לאחסן חפצים, להפוך לחדר שינה שמנותק מכל חלקי הבית ואפילו לארח, כל זאת ללא השקעה כספית גבוהה.

אם יש לכם חלל עליית גג ועדיין לא ניצלתם אותו, במקום לתת לכל השטח הזה להתבזבז ולצבור אבק, תוכלו להסב אותו לחדר שישרת אתכם לכל שימוש שתבחרו. 

לרוב, בניית עליית גג נעשית מהסיבות הבאות: השבחת הבית לפני מכירתו או הצורך בחדר נוסף עבור דיירי הבית. לכן, על מנת להגיע לתוצאה אותה אתם רוצים להשיג, בניה קלה תוך שימוש בחומרי הגלם איכותיים כמו פנלים מבודדים ופרופילים לבניה קלה מחומרים מבודדים ועמידים, יוכלו להעניק לכם תוצאה מושלמת שתשרת אתכם לאורך זמן.

בניה בעליית הגג – דגשים

 • תכנון – בניית חדר נוסף על הגג מצריך תכנון מוקפד. החל מתכנית אדריכלית, דרך איטומים ועד לעיצוב. לכן, חשוב מאוד להבין מה אתם רוצים להשיג מבניית החדר הנוסף ולמה הוא הולך לשמש אתכם.
 • לאחר שלב התכנון המוקדם, יש לבחור בבעלי המקצוע הטובים ביותר שיוכלו להוציא את המרב מהחלל בעליית הגג
 • אקלים – ברגע שבונים חדר על הגג, חשוב מאוד לקחת בחשבון את האקלים, החום והקור. לכן, יש לוודא כי כל חומרי הגלם שישמשו לבניית החדר, יהיו אכן מבודדים קור וחום בצורה טובה.
 • בידוד רעשים – הבידוד משמש גם כמחסום מפני רעש. בעקבות צפיפות הבנייה הקיימת בארץ, לא פעם יוצא לכם לשמוע את מה שמתרחש אצל השכנים. מכיוון שאינכם מעוניינים בכל אותם רעשים שמגיעים מבחוץ, בידוד איכותי יצמצם בצורה משמעותית את הסיכון בלהיות חשופים לרעשים לא רצויים.
 • חברה מקצועית ומנוסה – ברגע שהחלטתם לצאת לדרך עם בנייה או שיפוץ עליית גג, אסור לכם בשום פנים ואופן להתפשר על אנשי המקצוע אותם תשכרו לבצע את הפרויקט עבורכם. בניית עליית גג חייבת להתבצע בצורה מושלמת, גם מבחינת אסתטיקה ובעיקר מבחינת בטיחות. לחברת עילית אלומיניום מעגל קבלני ביצוע מהטובים ביותר בכל רחבי הארץ. נציגי עילית ישמחו להפנותכים לקבלני הביצוע בהתאם למיקומכם וסוג העבודה.

היתרונות של בניה קלה

בניה קלה קיימת למעלה משלושים שנה אך רק בעשור האחרון גבר השימוש בשיטה זו, מתוך הבנה שבהרבה מקרים זאת השיטה האידיאלית. לבניה הזאת מגוון יתרונות כגון:

 • עלות – בעקבות העובדה שאין צורך בכמות עובדים מסיבית ובאתר בניה שלם, העלות של הבניה זולה בצורה משמעותית.
 • מהירות – בניה זו מאפשרת לבנות במהירות רבה וחוסכת הרבה זמן עבודה.
 • יעילות – מכיוון שהבניה שקטה ומהירה, ניתן בזמן הבניה להתגורר עדיין במבנה ואין צורך לעבור לרגל שיפוצים.
 • ניקיון – הבניה נעשית בסביבה נקיה מאוד באופן יחסי לאתר בניה רגיל ונחשבת גם לבניה ירוקה שלא מזהמת את הסביבה.
 • בידוד – בניה שנחשבת לבעלת כושר בידוד גבוהה ביותר, שומרת על הטמפרטורה הקיימת ומונעת מרעש ורטיבות לחדור פנימה.
 • באמצעות הבניה הזאת ניתן לבנות בקלות רבה סגירת חורף למסעדה בלי לפגוע בהתנהלות המסעדה במהלך הבניה. כמו כן ניתן לבנות מרפסת, גגות, חניה לרכב ועד לבניית חדרים שלמים.

בניה קלה – עילית אלומיניום

אם הבית שלכם הינו בעל פוטנציאל להרחבה הרי שגם אין לכם סיבה לעשות זאת. לכן, אנו בחברת עילית אלומיניום, מזמינים אתכם לממש את הפוטנציאל של הבית שלכם. הוספת חדר בבית יכולה לפתור עבורכם את הבעיה, מבלי שתיגררו להוצאות מיותרות, כאב ראש ובלגן הנלווים למעבר דירה. נהפוך הוא. עם בניה מהירה תוך יומיים בלבד של עבודה ואתם יכולים ליהנות מן התוצאה. צרו קשר ונשמח לצרף אתכם למשפחת הלקוחות הענפה והמרוצה שלנו.

 

שאלות ותשובות

כשאנחנו מדברים על בניה קלה, אנחנו לאו דווקא מדברים על משקל. בניה זו מדברת על הקלות והנוחות שבה ניתן להקים חדרים, בתים או אפילו בניינים. הקבלנים השונים משתמשים בחומרים איכותיים וחזקים ביותר, אשר גורמים לבניה להיות מהירה ונוחה ביותר לפועלים עצמם וכן גם לדיירי הבית.

כך למשל, במידה ונשארים בבית בזמן השיפוץ, בניה כזו מאפשרת לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה הרבה יותר בזמן השיפוץ, מרעישה הרבה פחות ונעימה לכל הסובבים את הבית. בנוסף, גם השהות בתוך הבית הופכת להיות מלחיצה פחות ופרקטית בשל המחשבה המקדימה לשיפוץ כל חדר וקיר בבית.

להיפך. היא נחשבת לבניה ירוקה ביותר, ודווקא אנשים המעדיפים לשמור על הסביבה בוחרים בשיטה הזו בכדי לשמור על סביבת מגוריהם והעולם בכלל. כמויות רבות של פסולת בדמות של בטון וחומרים אחרים שמצטברת בתוך בניה קלאסית, אינה קיימת בכלל בתוך בשיטת עבודה זו, ולכן אינה גורמת לזיהום סביבתי ופסולת מיותרת.

מעבר לכך, המרכיב העיקרי ממנו עשויים הקירות הוא פוליסטרין – חומר מבודד איכותי ביותר, המספק בידוד יוצא דופן והגנה מפני הקור בחורף או החום של הקיץ. בידוד כזה חוסף חשמל רב ועוזר לשמור על איכות הסביבה.

כן, ולא. מצד אחד, החומרים שלה הם איכותיים הרבה יותר מהבטון או עמודי הברזל הרגילים המוצבים בתוך בתים סטנדרטיים, לכן הם גם עמידים יותר, חזקים יותר ויחד עם זאת גם יקרים יותר. בעניין הזה אין התחכמויות – אם רוצים משהו איכותי הוא לעיתים עולה יותר אבל שווה כל אגורה.

מצד שני, העלויות של כוח אדם ומכשור, סביב בניה זו עולים הרבה פחות. בשיטה זו צריך הרבה פחות אנשי צוות שיעזרו בבניית הבית, צריך מכשירים זולים ונוחים לעבודה איתם, ובנוסף גם העבודה עצמה מתפרסת לאורך זמן קצר הרבה יותר מבניה קלאסית. לכן, היא אמנם יקרה יותר מבחינת חומרים שונים, וזולה יותר מבחינת העסקת העובדים ומשך זמן העבודה.

בסופו של דבר המחירים זהים למדי. אך בעוד בבניה קלאסית רוב המחיר מופנה לבעלי מקצוע וקבלנים, בבניה קלה החלקים היקרים ביותר הם החומרים האיכותיים – האלומיניום והפוליסטרין.

יש, ובהחלט יש. אחד מהיתרונות הבולטים והמיוחדים שלבניה הקלאסית אין על בניה קלה, היא האפשרות להעביר את הלוחות ממקום למקום. במידה והחלטתם לבנות קיר חדש בתוך הבית, ולאחר זמן מה גיליתם שהוא לא מספיק מתאים שם והייתם מעדיפים שיהיה כמה סנטימטרים לכיוון אחר, בבניה הקלאסית תוכלו רק לחלום על הזזה מהירה שלו, ובשביל זה תצטרכו לשבור את הקיר ולבנותו מחדש.

בשיטת בניה קלה, תוכלו לקרוא לקבלן שביצע את העבודה, לבקש ממנו שיפרק את הלוחות, ויתקין אותם מחדש במקום אחר בבית או הגינה ביתר קלות. בנוסף, הקווים נקיים מאוד, העבודה פשוטה מאוד, הרעש נמוך וההנאה מקסימלית.

בבניה כזו שינויים ניתנים להעשות בקלות יחסית, בעיקר בגלל שלב הפירוק שהינו קצר יחסית וכן שלב הבניה. הדבר מוזיל באופן משמעותי את עלות השינויים.

עקרונית, בכל מקום. במהלך המאמר פירטנו את מרבית האופציות הפופולאריות לבניה שכזו, אך צריך לזכור כי קיים כמובן צורך בזכויות בניה ובאישורים הנדרשים. לדוגמא, במידה ומדובר בבניין רב קומות ואתה מתגורר בקומה האחרונה, עדיין נדרש אישור משאר השכנים לבנות על הגג.

בניה של עילית אלומיניום בדרך כלל תהיה זולה יותר בעקבות משך הבניה שהינו קצר יחסית.

הוספת חדר בשיטת בניה רגילה יכולה לקחת מספר חודשים, אך בניה עם פנלי אלומיניום היא אפשרית במספר ימים בודדים בלבד!