עיצוב פרגולות אלומיניום – איך לבחור את העיצוב הנכון לגינה

פרגולות אלומיניום מעוצבות הן תוספת נהדרת לכל גינה או נוף. הן מושכות את העין כלפי מעלה ומוסיפות עניין חזותי. פרגולות גם נותנות תמיכה מצוינת לצמחים מטפסים ויחד עם פריחת גפן, פרגולות מאפשרות לגינה לטפס, פשוטו כמשמעו, לגבהים חדשים. ישנם עיצובי פרגולה אלומניום רבים ושונים כמו שיש רעיונות; הדמיון הוא הגבול.

בשנים האחרונות, בזכות פיתוח סגנונות בנייה חדשים, אנו שמים לב שיש יותר ויותר פרגולות מעוצבות בחצרות ובגגות של בתים פרטיים. הן האמצעים הטובים ביותר להצללה, הן קיימות כבר שנים רבות ועברו המון סוגי גלגולים.

פרגולת הצללה מאלומינום דמוית עץ

עיצוב פרגולות אלומיניום כמקום ישיבה

עוד סוג ייחודי של עיצוב פרגולה הוא אחד המשלב ספסל בגינה או מושב מתחת. כל פרגולה שיש לה שני צדדים ואורך עד הקרקע, יכולה לשמש לתמיכה בספסל. אפשר פשוט להוסיף כמה חתיכות אופקיות של עץ (או כל חומר אחר) כדי ליצור ספסל וגב, ולקבל באופן מיידי פינה נעימה לקריאה או פינה מרגיעה בגינה.

פרגולות כסימון כניסה או יציאה

פרגולות קטנות נפוצות בגנים ובעיצובי נוף ונהדרים לסימון כניסה או יציאה ממקום אחד לאחר. אפשר להשתמש בפרגולה עם שער כדי לסמן את הכניסה לחצר צד או לחצר אחורית. פרגולות אלה נבנות עם צדדים מסורגים, שמאפשר לצמחי גפן וצמחים  מטפסים אחרים להיאחז בהן ולהגדיל את המבנה.

תליה על הפרגולה

בנוסף לשימוש בפרגולות כמבנה תמיכה עבור צמחים מטפסים, הן יכולות לשמש גם לתליית סלים עם פרחים. אפשר גם לתלות סוגים שונים של חפצי אומנות גן, כמו גלגלי רוח או מוביילים המונעים ברוח. ניתן לבנות גן אמנות שלם עם חיוג שמש, כוכבי מתכת, או אפילו מדי חום דקורטיביים. דרכים אחרות לעשות פרגולה מעניינת ייהיה לכלול ציור או כתמי צבע על הפרגולה עצמה.

פרגולה מאלומיניום בצבע קרם מול הים

פרגולה כרהיט

פרגולות יכולות להיות מוצגות כרהיט בודד בגינה פרטית מחד, ומאידך הן יכולות להיבנות כהמשך ישיר של חלל כמו הסלון, חדר השינה, חדרי אוכל ועוד. פרגולה היא ריהוט גן שמתאים הן לבית הפרטי ויכולה לשמש הן כריהוט מוסדי. בזמן האחרון אנו רואים שבתי מלון רבים משתמשים בהן להצללה.

בישראל, הן אביזר חובה בכל בית, בעצם הן משדרגות את חזות החצר או המרפסת. הן יכולות להיות עשויות מקורות עץ, ואפשר לקשט אותן בעזרת עציצים שיוסיפו לדקורטיביות שלהן. הן עשויות ממגוון חומרים, כגון: אלומיניום, עץ מסוגים שונים, ברזל ועוד. יש לציין שלא כל החומרים המוזכרים עמידים בפני גשמים ובנזקי מזג האוויר.

פרגולה לבנה מאלומינום בכניסה לבית

הצללה לבית

בזמן הקמת הפרגולה יש לשים לב לכיוון השמש; הרי הפרגולה צריכה להיות מקור להצללה ולהגנה מפני השמש. לאחר מכן, הדבר הבא שיש לשים לב אליו הוא החומרים מהם תיבנה הפרגולה. הפרגולה צריכה להיבנות מחומרים שיתאימו למזג האוויר באזור (יש לשים לב, בעיקר, לרוחות חזקות).בעיצוב, בחומר, ובצבע הנכונים, פרגולות אלומיניום מקבלות מראה של עץ, ועלות אחזקתן תהיה נמוכה מאוד.

פרגולה מאלומינום בצבע אפור מוקפת צמחים

פרגולה מאלומיניום למשל אינה דורשת צביעה מחדש ואין חשש שתתלכלך בכתמים. ייתכן שלא חשבתם בהתחלה כי אלומיניום הוא הבחירה הטובה עבור הפרגולה שלכם, אבל אין ספק שכעת ניתן לראות את כל היתרונות שיש לאלומיניום להציע. אז אם אתם מתכננים לבנות פרגולה בעתיד הקרוב בחרו בפרגולת אלומיניום.

קחו לכם כמה דקות לעבור על מגוון האפשריות באתר וכמובן באלבום התמונות שלנו
בהצלחה!