בניה מתועשת – הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לשדרוג הבית

בניה קלה מהירה ומתועשת הפכה בשנים האחרונות לפתרון הנכון ביותר לכל תוספת בניה בבית. זאת בשל שלל יתרונותיה המציבים אותה כבחירה המועדפת של אנשים פרטיים, תעשיינים ובעלי עסקים.

עלית אלומיניום מעמידה לרשות לקוחותיה בניה מתקדמת מתועשת בסטנדרט גבוה במיוחד, בזכות הניסיון, הידע וחומרי הגלם המשובחים.

בניה מתועשת מחוץ לבית

עם כל הכבוד לבניה מתועשת, בואו נדבר רגע על בניה קלאסית. מי לא מכיר את הריטואל הקבוע של תוספת בניה לבית (תוספת חדר, חדר על הגג, סגירת מרפסת ועוד) עם בטון ולבנים. ההתעסקות הבלתי נגמרת עם פועלים ובעלי מקצוע שונים המתקבצים כולם יחד למשך תקופה ארוכה יחסית בסביבת הבית, משבשים את שגרת יומכם, עושים רעש, יוצרים לכלוך וציפייה גבוהה כבר לסיום הפרוייקט.

אופי הבניה, בשילוב עלותה הגבוהה, הופכים את כל התהליך למייגע, עד כי אין פלא שרבים מעדיפים לא להכנס לסיפור הזה מלכתחילה. לו רק בהקשר הזה, בניה חכמה מתועשת הופכת את הקערה כולה על פיה. תהליך הייצור, ההרכבה וההתקנה של תוספת בניה באמצעות בניה מודרנית מתועשת כזו הוא כל כך קצר, נקי וכלכלי, עד שלא תספיק לומר: "זו ההצעה הכי טובה שקיבלתי" ויהיה לך חדר נוסף בבית כמעט בלי שתשים לב.

חצר עם תוספות בניה

אז מה זו בעצם בניה מודרנית מתועשת?

בניה מודרנית שכזאת, או בשמותיה האחרים: בניה קלה, בניה חכמה, בניה מודולרית, היא בניה העושה שימוש בלוחות מוכנים המורכבים חומרי בניה שונים, ביניהם: עץ, PVC, גבס, ברזל ואלומיניום, הניתנים להרכבה מהירה ופשוטה בבית. הבניה הזו בעצם מכילה תחתיה עולם שלם של פתרונות לצרכים שונים וברמות גימור משתנות. כך לדוגמה שימוש בברזל יתאים לרוב לבניית מחסנים לאחסון סחורה ולא למגורי אדם, זאת בשל רמת האיטום הנמוכה שהוא מציג. השימוש בעץ, לעומת זאת, יתאים דווקא למגורי אדם, אך בשל מזג האוויר החם והלח השורר באזורינו, חומר זה יצריך תחזוק שוטף לאורך זמן.

בניה מודרנית מתועשת

בשל הצורך במציאת פתרונות איכותיים שיכולים להתחרות באופן ראוי בבניה המסורתית, פותחה שיטה נוספת לבניה מודולרית מתועשת, העושה שימוש ב"מתכת חכמה" – פאנלים מאלומיניום המבודדים בחומר בשם פוליסטרין –המבודד בצורה יוצאת דופן. בניה חכמה מתועשת שכזו באמצעות פאנלים מבודדים מאלומיניום בשילוב מערכת פרופילם טרמיים נחשבת כיום לשיטה המוצלחת ביותר לבניית תוספות בבית, וזאת בשל מגוון יתרונותיה למשתמש הפרטי וגם לתעשייה ולעסקים:

  • בניה נוחה ומהירה – תהליך התכנון, הייצור וההרכבה בבית הלקוח אורכים זמן מינימאלי ביחס לתהליך דומה בבניה קלאסית. רק בכדי לסבר את האוזן, נאמר כי ניתן לתכנן תוספת חדר ולייצרו תוך מספר ימים בלבד. תהליך ההתקנה באתר אורך 24 שעות בלבד!!. בלי פועלים, בלי לכלוך ומבלי לשבש את שגרת החיים.
  • יכולת התאמה וגמישות עיצובית רבה – בניגוד למה שנהוג לחשוב, בניה חכמה מתועשת מאפשרת גמישות עיצובית רבה ויכולת גבוהה להתאים את תוספת הבניה לסגנון העיצובי של שאר הבית. התאמה של צבע הקירות החיצוניים והפנימיים, רמת גימור הפאנלים, התאמת מיקום הדלת וסגנונה, גודל החלונות ומסגרתן ועוד – הכל בהתאם לרצון הלקוח.
  • בניה מודרנית עלויות אטרקטיביות – חומרי הגלם נחשבים יקרים יותר ביחס לחומרי הגלם הפשוטים של בניה קלאסית. כך לדוגמה אלומיניום נחשב יקר יותר מחול ולבנים. יחד עם זאת, תהליך הייצור היעיל וההתקנה הפשוטה, הופכים את הבניה המתועשת לכלכלית ומשתלמת במיוחד.
  • בניה אקולוגית ובידוד מעולה – בניה מודולארית, מתועשת וחכמה שכזו, נחשבת כיום לבניה האקולוגית ביותר משתי סיבות עיקריות: 1. היא אינה יוצרת פסולת כלל באתר הבניה עצמו וגם תהליך הייצור נחשב נקי ברמה גבוהה. 2. הפרופיל הטרמי והפנל המבודד פוליסטרין, יוצרים בידוד מקסימלי המאפשר חסכון משמעותי באנרגיית חימום וקירור – בחורף ובקיץ.
  • 10 שנות אחריות על טיב החומר – עילית אלומיניום מציעה ללקוחותיה 10 שנות אחריות על כל חומרי הגלם.

בניה קלה בחוץ

כל הנתונים מעלה מוכיחים מעל כל צל של ספק כי בניה שכזו היא הפתרון הנכון והמתאים ביותר לכל תוספת בניה – פרטית או תעשייתית. ומהיום גם אתה יכול לבנות על בניה חכמה מתועשת וגם לבנות עלינו. נשמח לעמוד לרשותך בכל נושא. עילית אלומיניום.